BYT

Chcete-li něco vědět o sexu, zeptejte se Carrie Bradshawé!

Chcete-li něco vědět o dřevostavbách, zeptejte se firmy Dřevostavby – Rob ! Jak jsem slíbil, jsme tu opět s rozhovorem o dřevostavbách – II.část. Někteří by možná raději o sexu, ale nejsem, bohužel (?) Carrie Bradshaw !
Zůstaneme  tedy u přízemnějších a ryze praktických otázek, týkajících se vaší stavby, projektu a vše co s tím souvisí. Budeme se průběžně snažit porovnat vlastnosti zděné stavby s dřevostavbou sloupkového typu. Tento rozhovor by vám měl alespoň částečně pomoci při rozhodování, zda dřevěný dům ano či ne. Dřevěná konstrukce domu má mnoho příznivců ale přibližně stejně tak i tolik odpůrců. Nejen pro ty nerozhodnuté je tu dnes náš článek. Celé znění naleznete na stránkách DŘEVOSTAVBY ROB  www.drevostavby-rob.cz.

Na otázky firmy DŘEVOSTAVBY ROB odpovídá pan Zdeněk Novotný, ředitel stejnojmenné společnosti s ručením omezeným, která od roku 1993 staví dřevěné domy v Česku a Německu a je držitelem patentované stavební technologie.

DR: Co se stane s dřevostavbou při promočení (havárie, povodeň) ?

Při promočení stavby (stěny) se z interiérové strany odkryjí vnitřní vrstvy stěny, odstraní se  tepelná izolace, místo se očistí a nechá vyschnout. Po vysušení dřevěné konstrukce se vloží nová izolační vrstva zpět a stěna se opět z interiéru uzavře. Podle rozsahu promočení je vše otázkou několika dní, max. dvou měsíců. Uvedení do původního stavu zvládneme jednoznačně dříve než u zděné stavby

DR: Lze použít dřevo do vlhkého prostředí ?

Ano, dřevo se často používá i jako stavební materiál do vlhkého prostředí. Například pro sauny, lázně a koupelny. Dřevo dokáže regulovat vlhkost v závislosti na prostředí, ve kterém je použité. Důležité je pouze to, aby vlhké dřevo mělo možnost se opět vysušit.

DR: Jaké je tedy dřevo jako izolant?

Jistě máte na mysli tepelnou izolaci. Buněčná struktura dřeva shromažďuje teplo. Proto je dřevo špatný vodič tepla a výborný izolant.

Pokud jste dočetli až sem a ještě stále pociťujete hlad po dalších informacích, pokračování rozhovoru najdete na našem webu www.drevostavby-rob.cz .

Nebojte se zeptat, chcete-li cokoliv vědět o dřevostavbách. Naše několikaleté zkušenosti jsou vám k dispozici. Jde přece o váš dům, o vaše bydlení o váš skvělý pocit z něj.

Ing. Pavel Rob

Související příspěvky

Představujeme developerský projekt 4Blok

redakce

Profesionální hloubkové čištění koberců a podlah v Brně

redakce

Levné kuchyně? Pak internetový obchod Nejlepší – nábytek.cz!

redakce