BYT

Bytové inspirace

Zařizování bytu není jednoduchá záležitost. Je potřeba přesně vědět, co do které místnosti půjde, k čemu se budou pokoje a jejich zařízení používat, v jakém stylu mají být nebo kolik lidí se v nich bude pohybovat.

Inspirací a nápadů na zařízení bytu není nikdy dost. Každé bydlení lze zútulnit a přizpůsobit aktuální módě, praktičnosti i vkusu majitele. Existuje nespočet stylů, ve kterých se dnešní moderní byty zařizují. Můžeme představit pár takových, které určitě stojí za zmínku.

 

Industriální styl

Industriální nábytek se vyznačuje praktičností a elegancí, přičemž dominantními materiály jsou zejména kov a dřevo. Ještě důležitější než samotný nábytek jsou doplňky dotvářející atmosféru tohoto stylu, zejména lampy, truhly, židle a stoly.

 

Retro styl

Velmi populární je retro nábytek ze Skandinávie, Francie nebo jižních států. Pokud máte tento styl rádi, určitě se primárně zaměřte na sedačky, stoly, komody, křesla a menší doplňkový nábytek.

Tento styl nabízí navíc možností vybrat si například pestrobarevné stěny do dětského pokoje, ale i zajímavá křesla do obývacího pokoje se stylovými konferenčními stolky.

 

Provensálský styl

Provence je region na jihu Francie, podle kterého je pojmenován specifický druh designu nábytku z přelomu 18. a 19. století. Jeho nejvýraznějšími rysy jsou bílá barva a levandulový motiv. Pokud si chcete zařídit domácnost tímto nábytkem, zaměřit se můžete na postele, sedací soupravy, vitríny, skříňky nebo židle. Zapomenout byste rozhodně neměli ani na doplňky, zejména bytový textil a lampy. Pozor však na mylnou představu, že vše, co je bílé a má levandulový motiv, je styl provence. Přečtěte si o tom více v našem článku, kde provensálský styl rozebíráme do detailů.

 

Venkovský styl

Od provensálského nábytku nemá daleko venkovský styl. Na rozdíl od něj tu i sama bílá barva hraje dominantní roli. Venkovský nábytek tvoří spojení jednoduchosti a krásy. Důraz se klade na frézovaná dvířka, patinování a zejména dvoubarevnou kombinaci ve dřevě. Nejvýrazněji se tento styl projevuje ve stolech, kuchyňských linkách, skříňkách, komodách a také na schodech.

Související příspěvky

Koupit nábytek na internetu? A proč by ne…

redakce

Proč jsou vinylové podlahy Gerflor nejlepší volbou do domácnosti?

redakce

Jak účinně ochránit dřevostavbu proti nepříznivým vlivům počasí.

redakce