BYT

BLAHODÁRNÝ VLIV INFRAPANELŮ NA LIDSKÝ ORGANISMUS (VYTÁPĚNÍ PRO ALERGIKY)

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Infratopení Wellina produkuje infračervené sálavé teplo, které se podobá části slunečního spektra, prospěšné a potřebné pro každý živý organismus. Infračervené záření hloubkově prohřívá tkáně, čímž přispívá k regeneraci buněk a omlazení kůže, uvolňuje svalstvo a působí tak antidepresivně, zrychluje lymfatický metabolismus a posiluje také imunitní systém. Uvolněte se a nechte se hýčkat po dni plném stresu infrapanely Wellina, které nejen přispívají k tepelné pohodě u vás doma, ale jsou i krásné na pohled.

Jak infrapanely fungují?

Infratopení funguje na principu sálavého vytápění, tedy podobně jako kdysi stará kachlová kamna sálá teplo do prostoru. Primárně se tak ohřívají pevné předměty v místnosti a sekundárně vzduch. Teplotní rozdíl mezi podlahou a stropem je 1–2 °C, zatímco u běžných topných systémů je tento rozdíl 4–6 °C. Prohřívají se také stěny, což zlepšuje tepelně-izolační vlastnosti zdiva. Místnost tak rychle nevychladá a teplota může být nastavena nižší o 1–3 °C při zachování tepelné pohody.

Sálavé topení Wellina se vyznačuje nízkou energetickou náročností a vysokou energetickou účinností a šetří tak provozní náklady, což potvrdili odborníci z fakulty strojírenství na Aristotelově univerzitě v Thessaloniki. V porovnání infrapanelů s plynem je úspora 20procentní a v porovnání s přímotopy dokonce 50procentní. Topné obrazy šetří také pořizovací náklady, k provozu topného systému Wellina potřebujemte pouze – infrapanel, termostat a přívod elektrické energie (pomocí koncovky 230 V/50 Hz). Při instalaci tak nejsou třeba žádné bourací práce a samotnou instalaci je možné snadno provést svépomocí. S infratopením Wellina vzniká také nárok na zvýhodněnou přímotopnou sazbu D45d.

Příznivé účinky infračerveného záření na organismus

Infratopení Wellina je vytvořeno unikátní patentovanou nanotechnologií, základem každého infrapanelu je karbonové vlákno a akumulační jádro je tvořeno drceným lávovým kamenem. Sálavé topení produkuje infračervené záření, jehož vlnová délka odpovídá části slunečního spektra, která je prospěšná každému živému organismu.

Infračervené záření má příznivé účinky také na lidský organismus. Hloubkově prohřívá kůži, tkáně, svaly i kosti. Má pozitivní vliv na regeneraci kožních buněk, čímž působí proti stárnutí kůže a ve zdravotnictví pomáhá při hojení popálenin a různých kožních onemocnění. Dále urychluje metabolismus buněk, čímž působí na schopnost kůže vylučovat škodlivé látky a zvyšuje tak její obranyschopnost vůči kožním infekcím. Infračervené záření proniká také do tkání, kde rovněž přispívá k jejich regeneraci a zvyšuje schopnost leukocytů likvidovat choroboplodné mikroby. Rozšiřuje krevní vlásečnice, čímž zlepšuje okysličení tkání a jejich výživu, přispívá také ke snížení krevního tlaku a pulsu a zároveň tím napomáhá k udržení kondice srdečních cév. Příznivého vlivu na srdeční cévy využívá například NASA při dlouhých letech astronautů. Hloubkové pronikání infračerveného záření do lidského těla vede k relaxaci svalstva a působí tak uklidňujícím a antistresovým účinkem na celý organismus i na lidskou psychiku.

 

Výhody pro alergiky a astmatiky

Díky sálavému principu vytápění necirkuluje v místnosti vzduch, nevíří se tak prach a alergeny, které dráždí alergiky a astmatiky. Prohříváním stěn se hloubkově prohřívá a vysouší také zdivo a účinně se tak předchází vzniku plísní, které u alergika mohou při častém kontaktu s nimi způsobit velmi silnou alergickou reakci. Vzhledem k jednoduchému designu se infrapanel snadno udržuje a nečistoty společně se zrnky prachu a alergeny je možné odstranit ze všech ploch i otvorů mnohem snáze než u klasických radiátorů. Udržování stálé teploty v místnosti bez kolísání teplot ve dne a v noci nezatěžuje lidský organismus skokovými teplotními změnami tak jako jiné topné systémy a posiluje tím imunitní systém.

Elektrosmog a dopad na lidské zdraví

Podobně jako smog znečišťuje vzduch zdraví škodlivými chemickými látkami, elektrosmog zatěžuje prostředí elektromagnetickým polem, které se v takové intenzitě v přírodě nevyskytuje. Překročení limitů elektrosmogu stanovených organizací ICNIRP má škodlivé účinky na lidský organismus a jejich platnost potvrdila také Světová zdravotnická organizace. Elektromagnetické záření produkují v domácnostech například kuchyňské spotřebiče, rádiové a televizní vysílače a další elektrické a elektronické přístroje. U infrapanelů Wellina byly naměřeny 20krát nižší hodnoty elektrosmogu ve srovnání s konkurenčními produkty, což potvrzuje také certifikát IGEF.

Kombisauna s regeneračními účinky

Novinkou na trhu je kombisauna, která umožňuje užívat si současně výhod infrasauny a finské sauny. Tato speciální sauna používá infratechnologii topných panelů Wellina a elektrická saunová kamna od finského výrobce Harvia. Na výběr je ze čtyř režimů – suchý, vlhký, mokrý a parní. Infračervené záření proniká do lidského organismu při saunování mnohem intenzivněji a regenerační a léčebný je tak mnohem vyšší než u klasických infrapanelů Wellina. Kombisauna je vhodná jak pro komerční využití, tak také pro domácnosti a zvolit je možné saunu na klíč nebo přímo na míru s možností montáže na místě. Každé saunování bude jedinečným zážitkem, po kterém se budete cítit uvolnění a plni energie.

Infrapanely Wellina od rakouského výrobce Redwell Manufaktur GmbH si za 13let své existence získaly oblibu ve více než třiceti zemích světa. Jejich vysokou kvalitu dokazuje také navýšená záruka 60 měsíců a získání mnoha mezinárodních certifikátů (ISO 9001 a 14001, CE, IGEF, G-OSTR, RW, TUV, GS, CSA). Prospějte svému zdraví a využijte regeneračních účinků infratopení Wellina, vybírat můžete z široké nabídky různých barev, tvarů, velikostí i motivů!

Osvědčené infratopení rakouské značky WELLINA® dodává na český trh společnost USby s.r.o., tel.: 608 366 737, www.usby.cz a www.wellina.cz.

DOVOZCE A PRODEJCE PRO ČR A SR:

USby s.r.o., Na Svěcence 2494/2a,

193 00 Praha 9-Horni Počernice.

www.usby.cz, E: info@usby.cz,

OBCHODNÍ ZASTOUPENÍ:

Tel.: 20 608 366 737, +420 608 366 736

Jiří Gottwald,

Za Litavou 1013, 267 51 Zdice

Tel.: +420 731 406 014

E-mail: jirigottwald@usby.cz

Kafe do vany,

Údolní 31, 602 00 Brno

Tel.:+420 725 341 555
E-mail: klepacek@usby.cz

BV – TOP s.r.o.,

Letohradska 367/5, 170 00 Praha 7

Tel.: +420 721 236 158, +420 721 266 702

E-mail: bvtop@usby.cz

Š

Ekooheň s.r.o.,

Na sadech 21, 370 01 Česke Budějovice

Tel.: + 420 736 623 456

E-mail: obchod@biokrb.net

Karel Polomis,

T. G. Masaryka 113/61, 357 33 Loket

Tel.: +420 603 152 582,

E-mail: polomis@usby.cz

TermoWatt, s.r.o.,Z

Bendlova 2237, 470 01 Česká Lípa

Tel.: +421 731 659 316

E-mail: zacek@usby.cz VEAETRH:

Fire-Design s.r.o.,ZRAZE NA VÝSTAVIŠTIBendlova 2237, 470 01 Česk

Hornopolní 3314/38, 702 00 Ostrava

Tel.: +420 596 633 429 ,

E-mail: hermanek@usby.cz

Související příspěvky

Proč jsou vinylové podlahy Gerflor nejlepší volbou do domácnosti?

redakce

Relax a uvolnění z pohodlí Vašeho domova

redakce

„Matrace +postel zdarma (nejen na chatu)“

redakce