BYT

Bazén si zaslouží místo na výsluní

Pokud uvažujete o koupi bazénu, ale zatím nevíte, které místo na vaší zahradě by pro něj bylo nejvhodnější, nechte si poradit. Existuje totiž několik zásad, jak se rozhodovat o realizaci bazénu na zahradě. Klíčová je přitom nejen jeho poloha, velikost a případné zastřešení, ale také bezprostřední okolí.

Nový ráz zahrady

Bazény jsou natolik dominantní prvky, že ovlivňují „tvář“ celé zahrady. Nadzemní bazény upoutají na první pohled výraznými stěnami, zapuštěné si pro změnu často pořizujeme i se zastřešením, které ovlivní vzhled pozemku neméně výrazným způsobem.

Nepodceňujte polohu

Bazény by rozhodně neměly bránit výhledu do zahrady – vidět rám nebo zastřešení při každém pohledu z okna není zrovna příjemné. Při úvahách o jejich začlenění do celkového koloritu nemůžete počítat ani se zelení, protože by mohla způsobovat znečištění vody a vytvářet nežádoucí stín.Váš „vodní ráj“ naopak patří na slunné místo. Ve světelně přívětivém prostředí se voda rychleji ohřívá a svou teplotu si také snáz udrží. Navíc je ideální, pokud bazény navazují na terasu domu nebo část zahrady, kde máte posezení. Kolem však musí být  co nejčistší neklouzavá plocha.

Nekomplikujte si stavbu bazénu zbytečně

Opomenout byste při výběru vhodného prostoru neměli ani ekonomickou stránku. Důležitou roli totiž hraje také dostupnost přívodu vody a elektrických rozvodů. Čím jsou k bazénu blíže, tím bude jeho stavba levnější a méně pracná.

Související příspěvky

Vestavěné skříně jsou fenoménem dnešní doby

redakce

Netra bacen viko

redakce

Rezidence Baarova nabídne super moderní bydlení na Praze 4

redakce