BYT

BAUMIT potvrdil pozici nejstabilnější štiky českého byznysu

23. listopadu 2010 proběhlo v Praze slavnostní vyhlášení výsledků žebříčku nejdynamičtěji rostoucích tuzemských firem – Štiky českého byznysu 2010. Štikou českého byznysu za rok 2010 ve Středočeském kraji se stala společnost Baumit, jeden z evropských lídrů v oblastech zateplovacích systémů a výroby suchých maltových a omítkových směsí.

V celorepublikovém pořadí se letos Baumit umístil na 6. pozici.

Stabilním umísťováním v TOP 10 této soutěže v posledních třech letech Baumit potvrdil bezkonkurenční postavení dlouhodobě nejstabilnější štiky ve vodách českého byznysu.

 

Ocenění za společnost Baumit převzal její marketingový ředitel Ing. Jan Dvořáček:

“Pro společnost Baumit znamenají tato štičí ocenění velkou satisfakci za dlouhodobou kvalitní práci celého týmu našich zaměstnanců. O tom, že naše společnost prosperuje i v nelehkých dobách ekonomického vývoje v ČR a že se zvyšuje poptávka po širokém portfoliu našich výrobků, svědčí např. i letošní slavnostní otevření našeho nového závodu na výrobu suchých maltových směsí v severomoravských Dětmarovicích. Dlouhodobě se můžeme opřít o silné zázemí naší mateřské společnosti z Rakouska a o spolupráci v rámci skupiny na nadnárodní úrovni, kdy společnosti Baumit aktuálně operují v téměř třiceti zemích střední, jižní a východní Evropy.“ říká Jan Dvořáček.

 

„Osobně si toto ocenění nemohu nijak nárokovat, protože jsem do firmy nastoupil teprve nedávno. I tato ocenění pro Baumit jsou pro mě potvrzením, že jsem pro další profesní dráhu vykročil správným směrem, že pracuji v dlouhodobě prosperující společnosti, která patří ke špičce ve svém oboru. “ říká na závěr Dvořáček.

 

Ocenění založila společnost Coface Czech počátkem roku 2005 s cílem identifikovat české prudce rostoucí podniky s předpoklady pro další růst a zároveň nabídnout podnikatelské veřejnosti hodnověrný nástroj k posouzení střednědobé dynamiky a stability českých firem na celostátní i regionální úrovni.

 

Žebříček hodnotí společnosti nejen podle klasických ukazatelů, jakými jsou například obrat či zisk, ale posuzuje je také podle jejich platební morálky či perspektivy v regionu, a to za období tří let. Podle organizátorů je tak nejkomplexnějším měřítkem dynamičnosti jednotlivých podniků a investorům může sloužit jako ukazatel perspektivních firem (více na www.stiky.cz).

Související příspěvky

Jímky, žumpy, septiky

redakce

Lace riten masen

redakce

Tapety v barvách podzimu

redakce