BYT

Balkónové květy

Ne každý máme to štěstí bydlet v domě s velkou zahradou, kde bychom si mohli pěstovat velké stromy a květiny na zahradě. Od stromů musíme bohužel upustit, jelikož jsou velmi náročné na místo, ale nic nám nebrání si buď doma, nebo na balkóně vypěstovat nějakou kytku v květináči nebo v truhlíku. Květiny, které pěstujeme doma vyžadují speciální péči, a to nejen co se zalévání týče, ale velký důraz je potřeba klást zejména na hnojení rostlin. Jelikož jim ubíráme sluneční záření, tolik potřebné pro zdraví růst rostliny, je potřeba se zaměřit na péči, kterou jim naopak můžeme dopřát ve větší míře.

Ono však ne vždycky stačí, když rostlinku občas pohnojíme. Pokud se o rostlinu staráme dobře, můžeme se těšit na delší období kvetení. Chceme-li, aby nám kvetla kytka opravdu dlouho a vypadala zdravě, je dobré použít kromě klasického hnojiva ještě Lignohumát. Tento produkt je vhodný pro všechny druhy rostlin jak pro listové aplikace, tak i kořenovou výživu. Lze ho používat buď samostatně, nebo je možné jej kombinovat s jinými hnojivy či fungicidy. Stačí rozpustit dávku Lignohumátu v potřebném množství vody a pak jej dle návodu použít na rostlinu.  Jedná se o sypkou směs, která je dodávána v jednorázovém balení, pytlíček o hmotnosti 2,5 gramu. Pak už stačí ho rozpustit v 10 litrech vody a použít ho na květinu. Díky Lignohumátu jsou rostliny schopné lépe přijímat živiny z půdy a tak se sníží i spotřeba jiných druhů hnojiv.

Po použití Lignohumátu bude Vaše rostlina vypadat zdravěji a Vy se můžete těšit delší době kvetení. Díky rostlinám je vzduch, který dýcháme čistší a naše domovy útulnější. Taková květina v květináči umí velmi pěkně rozzářit interiér domova. Květiny na balkóně ho umí hezky oživit a hlavně nám může rozkvetlý balkón alespoň maličko připomínat venkovní zahradu.

 

www.raselina.cz

Související příspěvky

Praktické, moderní a kvalitní látkové rolety od Rolrols

redakce

Mari tunos cafer

redakce

Výběr nové sedací soupravy: na co se ptát a na co si dát pozor

redakce