BYT

Bakterie a enzymy šetří přírodu i vaše peníze

´Zkuste řešení bez chemie, nechte pracovat přírodu´ je slogan, který vystihuje velmi elegantní využití enzymů a bakterií na čistění odpadních a povrchových vod, urychlení organického rozkladu, odstranění zápachu, plísní a skvrn. Využít se dají prakticky všude.

 

Sifony, odpadní potrubí, jímky, žumpy, septiky, trativody, čistírny odpadních vod najdeme v každé budově nebo blízko ní, v obcích, městech a podobně. Stejně tak akvária, zahradní jezírka, rybníky či další větší nebo menší vodní plochy. Bakterie tady fungují tak, že ´sežerou´ veškerý odpad organického původu. Živým organismům, například rybám ve vodě, neškodí. Na rozdíl od chemických přípravků působí dlouhodobě.

 

Směsi enzymů a bakterií si výborně poradí s urychlením rozkladu kompostu, tuků (kuchyně, vývařovny, restaurace, hotely, výrobny lahůdek, masný, mlékárenský průmysl) i obsahu suchých a přenosných toalet. Příznivě ovlivňují produkci bioplynu (a podíl metanu) v bioplynových stanicích. Velmi významným doprovodným efektem těchto procesů je odstranění zápachu. Tekuté enzymatické prostředky bezvadně zvládají plísně a skvrny.

 

Používání biopřípravků na bázi enzymů a bakterií společnosti SUBIO EKO je šetrné nejen k životnímu prostředí, ale také k peněžence jejich uživatelů. Například není třeba platit za čerpání septiků. Prodlouží se interval vyvážení žump. Obce, které nemají dostatek finančních prostředků na vodohospodářské stavby, mohou za přijatelnou cenu vyřešit problémy v místech, kde nemají kanalizaci nebo čistírnu odpadních vod. I její bezproblémový chod je možno zabezpečit v duchu úvodního sloganu ´Zkuste řešení bez chemie, nechte pracovat přírodu´.

 

Ekologických přípravků má tato firma  SUBIO EKO s.r.o. celou řadu. V případě, že si nejste jisti, který bude pro vás ten správný a účinný, kontaktujte její pracovníky firmy ( www.subio.cz ). Jistě společně najdete ideální řešení vašich potíží. Nebo rovnou navštivte jejich prodejnu a ten svůj přípravek si  na místě vyberte a spokojeně si jej odneste domů.

 

 Související příspěvky

Jaká vybrat LED svítidla?

vk

Jarní úklid skleníku a příprava na novou sezónu

redakce

Jak dokonale osvětlit interiér?

redakce