BYT

Abychom se v bytě cítili příjemně

Untitled document

Všude dobře, doma nejlíp. Domov by nám měl být oázou klidu, kam se budeme rádi vracet po náročném dni, abychom nalezli bezpečné a pohodlné místo k relaxaci a odpočinku. Aby v nás náš byt probouzel takovéto pocity, musí jeho vybavení a zařízení splňovat několik pravidel. Samozřejmě se všechny do velké míry řídí vaším vkusem a musíte si je nastavit sami. Ale existuje pár tipů, kterých je dobré se držet.

Orientace bytu

Sluneční záření vyvolává v člověku pocity větší spokojenosti a štěstí. Dostatečně velká okna, případně správně orientovaný byt, vám zajistí přístup slunečních paprsků, což nabije váš den energií. S ohledem na tento poznatek jsou budovány prakticky všechny nové byty v Praze. Řešením totiž může být i v podstatě maličkost – z velké části prosklená stěna obývacího pokoje.

Podlaha

Když musíte ráno chtě nechtě opustit vyhřátou postel, bude pro vás rozhodně příjemnější, stoupnete-li bosýma nohama třeba na měkkou kožešinu, než na hrubý koberec s velmi nízkým vlasem. Přemýšlejte o tom, jak na vás který typ podlahové krytiny působí a zda se hodí do vašeho bytu.

Vhodné materiály:                           

  • Dřevo
  • Kvalitní laminátová podlaha
  • Měkké koberce s vyšším vlasem
  • Kvalitní keramické dlaždice do koupelen

Podobnými poučkami moderního bydlení se řídí i současný trh s realitami. Například byty na prodej Praha standardně poskytuje buď s plovoucími, nebo přímo dřevěnými podlahami.

Barvy

Je to sice již stokrát řečený a napsaný fakt, ale jak známo – opakování jest matka moudrosti. Ve chvíli, kdy si budete vybírat barvy stěn pro jednotlivé místnosti, dělejte tak s ohledem na funkci daného pokoje. Do kuchyně se hodí syté barvy, které vám dodají chuť k jídlu a celkově povzbudí organismus. Do ložnice volte raději tlumenější tóny fialové, zelené, nebo modré. S  barevným laděním buďte opatrní, pokud máte z oken svého bytu výjimečný výhled – třeba jako byty Barrandov s vyhlídkou na pražské panorama – nepotlačte ho výběrem tónů nekorespondujících s výrazným okolím.

 

 

Související příspěvky

Dopřejte si čokoládu na Vaši střechu

redakce

Pozvánka k návštěvě stánku Lindab na IBF 12-16.4.2011 pavilon V, stánek číslo 106.

redakce

Moderní bydlení v Praze pro rodiny s dětmi

redakce