Search

4 tipy, podle kterých vyberete tu nejlepší sedací soupravu pro svůj domov

Dominantou každé domácnosti bývá sedací souprava. Ta pak udává tón celému srdci domova, proto je volba správné sedačky velmi důležitá. Podle čeho ji vybrat?

 

Jak vybrat sedací soupravu?

  1. Jako první je potřeba určit, k čemu budete sedačku používat a kde bude umístěna. Bude stát v obýváku, nebo třeba v chodbě? Bude přiražená u zdi, nebo stát volně v prostoru? Podle toho zvolte velikost a tvar sedací soupravy. A pokud bude stát volně v prostoru, ujistěte se, že i její zadní část se vám líbí.
  2. Myslete také na to, zda chcete sedačku třeba využít jako lůžko pro případné návštěvy – pak se porozhlédněte po rozkládací pohovce. Na výběr máte z mnoha variant – rohové sedačky jsou ideální v kombinaci s křeslem do větších prostorů, naopak dvojsedáky jsou vhodnější do domovů, kde není místa na rozdávání. Pokud máte místa dostatek, vybírejte z rozkládacích rohových sedaček.

Tip: Hledáte doplněk k sedačce, který bude stejně praktický jako hezký na pohled? Do módy se zase vrací houpací křesla – omrkněte je také! Pořídíte je na nabytek-helcel.cz

  1. Vezměte v potaz také to, zda máte domácí mazlíčky, kteří (ať chcete, nebo ne) se budou na pohovce pohybovat také. Černá semišová sedačka tudíž nebude to pravé ořechové, pokud máte doma bílou kočku. Stejně tak myslete na své milé ratolesti. Pokud máte doma malé dětičky, jejichž největší zábavou je rozmazávání přesnídávek, vsaďte na sedačku, kterou snadno omyjete.
  2. Připravte si přesný plánek místnosti a přesné rozměry sedačky – v potaz vezměte šířku, délku i výšku. Nechcete přeci zjistit, že se do místnosti vaše nová sedačka vlastně vůbec nevejde!

 

Myslete na praktičnost

Chcete, aby vám sedačka sloužila co možná nejdéle? Pak zvolte odolné a kvalitní čalounění. Povrch s drobnými chloupky sice vypadá krásně, ale po poměrně krátké době budou chloupky pryč a zbyde vám jen nevzhledná odřená sedačka.

Pevné textilie a kůže patří k nejodolnějším a nejpraktičtějším materiálům, takže pokud hledáte kvalitu, která něco vydrží, vsaďte právě na ně.

A teď už zbývá ta nejpříjemnější část. Jakou si vyberete barvu?
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *